Často kladené dotazy

 Pokud zde nenaleznete odpověď na to, co Vás zajímá, neváhejte mne kontaktovat.

Dáváte i neupravené snímky?

Nikdy, fotografie odevzdávám vždy jen v takové podobě, se kterou jsem osobně spokojen. Je to má vizitka. Také by jste si určitě nekoupili nenalakované auto

Nevyhovuje nám žádný z cenových balíčků.

Samozřejmě se můžeme domluvit na individuálních podmínkách, podle vašich požadavků a okolností. Neváhejte mne kontaktovat.

Kdy se za fotografování platí?

Předem se platí záloha ve výši 30% domluvené ceny a zbytek se doplácí při předání hotových fotografií.

Kdy je nejlepší si vás objednat na focení svatby?

Nejlépe ihned, jak budete znát termín vaší svatby a klidně i nezávazně. Zálohu je možné zaplatit později. Termíny se v období svateb zaplňují velmi rychle.

Kolik času potřebujete na focení portrétů při svatbě?

Vždy záleží na samotných novomanželích a jejich organizaci svatebního dne. Ideální je najít čas, ve kterém nebudete moc chybět ostatním svatebčanům, aby jste byli při fotografování v klidu. Velmi dobrou zkušenost mám i s fotografováním v následujícím dnu. Vyžaduje to ovšem opětovné služby vizážistky a kadeřnice.

Nebude vám vadit, když budou fotografovat i svatební hosté?

Během příprav a oslav mi to vůbec nevadí, ale přiznávám, že mi vadí, když mi „ neukáznění fotografové „ během obřadu lezou do záběru, zabírají vhodné místo pro focení, nebo „ kopírují „ mé fotografování při portrétování novomanželů. Předpokládám, že si mě najímáte z důvodu vyrobení nejlepších fotografií, tak je vhodné o tom ostatní hosty informovat, aby si váš svatební obřad vychutnali ze svých míst. Vše je ale samozřejmě o domluvě na předsvatební schůzce.

Požadujete pozvání ke svatebnímu stolu?

Nikdy na něm netrvám, ale pokud vám budu fotografovat celý den svatbu, tak bych asi bez jídla nevydržel, proto jsem rád, když mám možnost se také naobědvat. Klidně mohu sedět někde mimo svatební tabuli a klidně si i oběd zaplatím

Budou naše svatební fotografie zveřejněny na vašich webových stránkách?

Ano, ale samozřejmě jen s vaším souhlasem, protože stejně tak jako teď vám, tak i dalším párům se zájmem o svatbu to napomáhá při výběru svatebního fotografa.

Rádi bychom měli i předsvatební portrét, je to možné?

Určitě to možné je, dokonce v balíčku „Svatba exclusive“ ho máte již v ceně i s vytvořením fotoplátna, které je pak možné vystavit v místě oslav vaší svatby. Předsvatební portrét je možné vytvořit jak v ateliéru, tak i v exteriéru.

Kdy dostaneme naše svatební fotografie?

Je mi jasné, že jste nedočkaví, jsem stejný, ale roztřídění, retušování a výrobu fotografií nelze uspěchat. S každou fotografií, kterou vám budu odevzdávat se doslova “mazlím“, aby byla ve výsledku dokonalá. Dodání všech fotografií, bez toho abych zpracování jakkoliv prodlužoval, trvá 30 – 60 dní. Ale abych uspokojil aspoň trochu vaši zvědavost a mohli jste se s fotografiemi z vašeho dne D pochlubit, vytvořím vaši osobní webovou galerii, do které již v prvním týdnu vložím několik hotových fotografií a následně do nich budu přidávat další.

Je možné si u Vás následně nechat vyrobit svatební fotoknihu, nebo obrazy?

Ano, disponuji i vlastní fotolaboratoří, ve které vyrábíme fotoknihy, zvětšeniny, nebo fotoplátna do velkých, metrových formátů. Rád mám kontrolu nad fotografií od stisku spouště až do její finální výroby, která zahrnuje i rámování, laminování a adjustace dle vašich představ.

Jakou techniku na fotografování používáte?

Fotografuji pouze profesionálními zrcadlovkami Nikon včetně profesionální řady objektivů stejné značky. U spousty svateb se setkávám s velmi obtížnými světelnými podmínkami a ty, pro zachování světelné nálady, dokáže zvládnout pouze technika té nejvyšší kvality.